Ludhiana, Punjab
GST No. 03AAYPK7616A1ZR
Call 08047632349 94% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Base Material | Stainless Steel |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Size | 24 mm |
| Weight | 940 g |
| Brand | TR Fasteners |
| I Deal In | New Only |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Base Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Size | 48.3 mm |
| Weight | 600 g |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Surface Type | Color Galvanized |
| Brand | TR Fasteners |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Base Material | Steel |
| Surface Type | Color Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Size | 21 mm |
| Weight | 950 g |
| Shape | Tubular |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Pipe Size | 48.3 mm-60mm |
| Coupler Type | Pressed Double |
| Finish | gold plated |
| Base Material | Stainless Steel |
| Material Grade | Pressed Steel |
| Shape | Tubular |
| Standard | BS 1139 |
| Surface Type | Color Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Size | 21 mm |
| Weight | 960 g |
| Brand | TR Fasteners |
View Complete details