Ludhiana, Punjab
GST No. 03AAYPK7616A1ZR
Call 08047632349 94% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Material | Stainless Steel |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Construction |
| Surface | Zinc Plating |
| Weight | 765 g |
| Features | Easy To Use |
| Tensile Strength | High |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Pipe Size | 48.3 mm |
| Coupler Type | Swivel |
| Finish | Galvanized |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shape | Tubular |
| Surface Type | Color Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Size | 19 mm |
| Weight | 870 g |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Material | Mild Steel |
| Surface Type | Color Galvanized |
| Brand | TR Fasteners |
| Product Type | Clamp |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Base Material | Stainless Steel |
| Surface Type | Color Galvanized |
| Size | 21 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Brand | TR Fasteners |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 0.83 kg |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Surface | Zinc Plating |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Carbon Steel |
| Surface Type | Color Galvanized |
| Size | 2 inches |
| Shape | Oval |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| Size | 12 mm |
| Color | Silver |
| Brand | TR Fasteners |
| Usage/Application | Construction |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Surface | Galvanized |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details